Wap rande cz poloha 69

wap rande cz poloha 69

V první fázi sbírá data, aby se dozvěděla o vašich návycích používání zařízení, vašem písmu píšete-li rukou nebo stylusem , vašich kontaktech, o tom co vyhledáváte na internetu a tak vůbec si o vás udělala obrázek, co jste to za individuum. Ve fázi druhé už ji můžete komandovat přes hlasové rozhraní a ona vám bude běhat pro papuče a vařit kafe. To by všechno bylo bezva, kdyby celý ten systém učení opět neseděl na serverech Microsoftu a všechna vaše data se neposílala přes internet.

Tohle je pro změnu docela fajn fíčura. Na WinXP a Win7 mě vždycky štvalo, že kontrola a stahování updatů vždycky trvala strašně dlouho, zvlášť v případech, kdy jsem updatoval více počítačů v jeden den. Windows 10 nově umí distribuovat aktualizace peer-to-peer metodou, takže uživatelé, kteří aktualizaci již stáhli a nainstalovali, ji mohou sdílet s těmi, kteří teprve stahují.

Navíc je možno sdílení úplně vypnout nebo jej nastavit tak, že se updaty sdílí pouze v rámci místní sítě. Šup tam s tím. Hromady webů tvrdí, že ve Windows 10 je vestavěný keylogger. Netvrdím, že není, ale také netvrdím, že zrovna AutoLogger s tím má něco společného. Nebyl jsem se schopen dobrat uspokojivého vysvětlení, proč většina webů radí tehle Event Trace Log blokovat, protože podle MSDN se jedná pouze o diagnostický záznam startu počítače. Mám takové tušení, že někdo viděl slovo Logger s čerstvým datem poslední změny a tak po něm hned skočil.

V každém případě, pokud byste jej skutečně chtěli paralyzovat, můžete to udělat následujícím snippetem. Úzce souvisí s předchozím. DiagTrack je totiž služba zodpovědná za sběr diagnostických dat a plnění trace logů, zrovna takových jako je AutoLogger. Pokud odstřelíte AutoLogger, budete pravděpodobně chtít vypnout i tuhle službu. Stejný problém jako u DiagTracku. Mnohými je tato služba označena za keylogger nebo zprostředkovatele nějakého komunikačního kanálu kudy může ošklivý zlý Microsoft šmírovat pohyb vaší myši při hraní Solitaire.

Mě naopak docela dává smysl takovou službu v operačním systému pro mobilní zařízení mít. Pamatujete, jak jste na přelomu milénia na Siemensech a Alcatelech honili vtipy v mobilu? Dokud nebudu mít detailnější informace, nechám službu raději vypnutou. Na desktopu se MBit optickou přípojkou bych ho stejně pravděpodobně nevyužil. V následující sekci už se budu zabývat nastavením služeb, které nemá až tak moc společného s ochranou soukromí jako spíš s tím, aby mi počítač nekecal do života a nesnažil se zuby nehty protlačit výchozí hodnoty.

Spousta nastavení, která tu upravuju, mají co do činění s bezpečností, takže opět doporučuji se do něj nepouštět, pokud si nejste absolutně jisti, co změnou způsobíte. Úhlavní nepřítel lidstva od dob Win7. Na jednu stranu chvályhodný bezpečností záměr, na straně druhé docela nešťastné provedení. Ve Windows 7 bylo možno jej beztrestně vypnout a svět se točil dál.

U Windows 8 už to bylo o chlup horší, protože Metro aplikace jej vyžadovaly. Naštěstí jsem já nevyžadoval Metro aplikace, takže jsem jej i na Win8 a 8. Windows 10 jsou ale tvrdohlavější. UAC je v nich potřeba pro část systémových nastavení tu část, která nezůstala v ovládacích panelech , a pokud jej vypnete, může se vám stát, že některá okna jen probliknou, případně se odmítnou zobrazit úplně.

A co hůř, kalkulačka je ve Win10 Metro aplikace, což teda podělali úplně maximálně, protože to je jedna z mých nejpoužívanějších aplikací. Naštěstí existuje hromada staromilců, takže Win7-style kalkulačku je možno nacpat i do Windows Ale zpět k věci. Pokud UAC nemůžu vypnout úplně, alespoň jej srazím na minimální úroveň, aby na mě se svými okýnky neskákalo. Mimo jiné tam mám i ovladače k hardware, takže bych třeba chtěl, aby si je odtamtud Windows načetly.

To ale se zapnutým UAC není možné, protože jsou v platnosti bezpečnostní opatření, která od sebe izolují uživatele. Jako třeba uživatele, který namapoval síťové disky a administrátora se zvýšenými právy, který by ty ovladače ve skutečnosti instaloval. Jak jsem již zmínil, UAC úplně vypnout nemůžu, ale naštěstí ho můžu donutit k předávání síťových jednotek a podobných věcí. Tohle taky ještě trochu patří do soukromí. Každá instalace Windows ve výchozím stavu sdílí všechny své disky, adresář Windows a tiskárny a faxy.

Sice se jedná o skryté položky, ale každý, kdo už s nimi někdy přišel do styku tuší, kde je hledat Nápověda: Ty je pak možno mapovat třeba na vzdálené ploše, nicméně ne vždy je žádoucí aby uživatelé měli plný přístup i k systémovému disku hostitele.

Spoustu věcí je sice možno řešit šikovným rozdělením a nastavením oprávnění, ale nevidím důvod vyrábět rovnák na vohejbák. Raději toto výchozí sdílení zruším a vyberu si sám, co chci šířit do světa. Dokonce jsem objevil i podobně jednoduchý nePowerShellovský příkaz.

Na to, jak si Microsoft hájí svá bezpečnostní řešení, je to až podezřele bezproblémové. Ve Windows 7 byl Defender poměrně primitivní a neužitečný. Pak se vedle něj objevil MS Security Essentials, který si v porovnání s ostatními antiviry vedl docela dobře.

Tak dobře, že ho Microsoft protlačil na místo původního Defenderu a aby se to nepletlo, přejmenoval ho taky na Defender. Tvrdohlavě si tedy budu mlít svou a tvrdit, že žádný antivir nepotřebuju.

A když už jsme vypnuli Defender, předpokládá se, že se na internetu umíme trochu chovat a neklikáme na kdejakou napůl svlečenou slečnu. V takovém případě je nám celkem k ničemu asi i Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru , který nám Microsoft každý měsíc poctivě posílá v aktualizacích a který jednorázově kontroluje přítomnost malware v systému. Automatické aktualizace jako takové mi nevadí. Obzvlášť po všech těch eskapádách za poslední rok a půl rád uvítám nějaké to vypnutí SSLv3 nebo jiné věci, která už měla být dávno pohřbená a místo toho si vesele hnije na čerstvém vzduchu.

Ano, občas se zadaří a v updatech dojde nějaký veselý balíček, vinou kterého půlka aplikací nejde nastartovat, ale to se za poslední tři roky stalo snad jen jednou, takže to se do tolerance chyb ještě vleze. Co mě ale na automatických updatech dokáže naštvat je restart z čistého nebe, nejlépe po třech hodinách práce, kterou ještě nemám uloženou. Tímhle tweakem donutím Windows Update, aby oznámilo, že je s instalacemi hotovo a počkalo, až uživatel pošle počítač do restartu sám.

Asi nejsem cílovka, ale od Windows 7 jsem nepochopil k čemu je tohle dobré. Můj pracovní laptop s RHEL 6. Všechna uvedená zařízení společně s třemi dalšími počítači s Windows, které se v domácí síti vyskytují, si vystačí s namapováním síťových disků, což je jednorázová akce. V oblasti domácích skupin asi zůstanu nedovzdělán navždy, ale ta ikonka navíc mi prostě zavazí. Vzdálenou podporu občas potřebuju psychickou nebo finanční.

Bohužel tahle funkce ani jednu z nich nenabízí, takže je mi celkem k ničemu. Vzdálenou plochu naproti tomu využívám denně. Následující hromada úprav už se týká jen toho, co oko vidí. Upravuju a přeorganizovávám si zde všelijaké nabídky, schovávám panely a tlačítka, která mě nezajímají, a vůbec si tak zútulňuji UI, aby se mi žilo lépe a radostněji. Kdo tohle vymyslel, ať mu pochcípají všechny rybičky a šlápne do lejna oběma nohama zaráz. Tahle komponenta je perfektní pro BFU, které fakticky nutí k tomu mít počítač nastavený tak jak říká tatíček Microsoft.

Pokud náhodou BFU nejste a některou z hlídaných komponent si vypnete, v tu ránu máte tadtyu potvoru za krkem a už vás buzeruje, že si to máte zase zapnout.

A že by se na upozornění dalo kliknout a říct milému centru akcí, že o tom uživatel ví, a ať s tím už neotravuje? Ale kdepak, to by bylo moc jednoduché a mohl by to pak dělat každý.

A aby to bylo ještě horší, tak tohle je jediná věc, která z celého tohole kilometrového článku nejde automatizovat, protože k ní neexistuje API a hodnoty checkboxů jsou uloženy v registru v nějakých blobech unikátních pro daný počítač. Tímhle se dá odstranit Centrum Akcí z nástrojové lišty, ale ty checkboxy si prostě musíte poklikat ručně sami. Tohle je jen takové hnidopišství. Jednak pro mě není příliš užitečná obrazovka, na které není nic jiného než desetipalcové hodiny a jednak, a to hlavně, se občas loguji do systému dříve, než mi naskočí monitor, tedy poslepu.

V případě, že je uzamykací obrazovka na svém místě, sežere mi jeden znak z hesla. V případě, že tam není, je vše v pořádku a heslo jde celé do políčka, kam má. Ovšem jestli je nebo není lock screen aktivní nevidím, dokud se monitor nezapne. A jak říká jeden nejmenovaný český blogger: Dá se ale použít workaround v podobě naplánované úlohy, viz detaily v článku o Anniversary Update. Tento kód již není obyčejnou úpravou nastavení Windows a z toho důvodu je v souhrnném skriptu ve výchozím stavu zakomentován.

Autorun a autoplay jsou dvě funkce pro přehrávání obsahu, které jdou ruku v ruce. Klasický autorun jednoduše donutí operační systém zareagovat na změnu média, tedy třeba vsunutí DVD nebo flash disku. Systém se pak podívá, zda na médiu existuje soubor autorun.

Autoplay je pak pokročilejší funkce, která se pokusí zjistit typ obsahu média a podle toho spustí aplikaci, která si s daným obsahem nejlépe poradí. Pokud připojíte foťák s fotkami z dovolené, nastartuje váš výchozí prohlížeč obrázků. Pokud vám však rukama a počítačem prochází velké množství neznámých nebo potenciálně vadných médií, asi nebudete příliš šťastní, když se Windows budou pokoušet spustit každou kravinu. Autorun lze naproti tomu vypínat buď na jednotlivých jednotkách anebo ještě lépe, pro jednotlivé typy médií.

Hodnotou registru je pak bitmaska, která se skládá z následujících flagů: To jste takhle uprostřed nějaké onlinové řežby, mydlíte nepřátele hlava nehlava a aby oni nemohli mydlit vás, tak jim zručně uhýbáte, skáčete a krčíte se. A protože většina her má přikrčení ve výchozím stavu namapováno na levém shiftu a vy jste fakt strašně rychlí a celí zapálení do hry, protože už máte skoro vyhráno, stane se vám, že jej během pár sekud stisknete pětkrát po sobě.

Váš turnaj je samozřejmě v troskách a z úst se vám linou slova, při kterých se slušní lidé červenají. Ve výchozí instalaci Windows 10 je v levé části lišty vyhledávací box nebo tlačítko. Jak jsem zmínil výše, vyhledávám přes Start menu, protože stisknout jednu klávesu je pro mě jednodušší než lovit myší nějaký obrázek. Nechci tedy ani tlačítko, ani box. Hned vedle výše zmíněného tlačítka pro vyhledávání je i tlačítko pro onu novou, mnou oblibovanou, featuru virtuálních ploch.

Tlačítko tam je nejspíš proto, aby se lidi o nové funkci dozvěděli, ale já už jsem velkej kluk a umím používat klávesové zkratky. Na to poslední bohužel zkratka není. Mnoho aplikací, které používám nebo vyvíjím, nemá hezké velké barevné ikonky. V případě, že některá z nich ikonky náhodou má, nezřídka se stává, že ji mám otevřenou vícekrát a potřebuji se rychle přepínat mezi jednotlivými instancemi.

Výchozí nastavení mě nutí sjet myší na lištu, kliknout na ikonu nebo chvilku počkat, za vehementního překreslování náhledů najít to správné okno a ještě jednou na něj kliknout, jakože ho fakt chci. To mi připadá poněkud komplikované, takže mám radši, když vidím všechna okna i s popisky, jako brambory v řádku vedle sebe. Nepatřím mezi ty, kteří si do počítače natáhnou kdejakou potvoru s ikonkou systray a nechají ji tam sedět. V současné době mám v nástrojové liště 8 ikon, z nichž 8 používám. Nechci tedy, aby za mě někdo jiný rozhodoval, co uvidím nebo ne.

Jméno a hezký obrázek mi nestačí, chci vidět i příjmení a číslo občanky. Tohle není rande, tady se dělá business. Chci vidět všechno, povídám. Teda až na systémové soubory. Systémové soubory jsou jako trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. Tady mi místo toho vyskočí nějaký Rychlý přístup s osobními složkami a posledními použitými soubory. Ty ale vůbec nechci, takže váš rychlý přístup pro mě teda není moc rychlý.

Raději chci vidět diskové jednotky. OK, vzhledem k poslednímu řečenému uznávám, že tohle je taková zvláštnost. Navíc se z ní přes pravý klik můžu dostat i do správy počítače. Když tam není, mám neodbytný pocit, že mi něco chybí. Výchozí pohled průzkumníka mám tedy nastavený tak, abych viděl diskové jednotky, ale od Windows 8 jsou zde i další příživníci v podobě uživatelských knihoven.

Nejsem úplně nadšen, když mi někdo nutí svůj způsob třídění a moje fotky jsou stejně ve složce Fotky na NASu, takže tam ty rozkošné malé ikonky nechci.

Znaky jako backtick, tilda, zavináč, mřížka, dolar, stříška, ampersand, apostrof, zpětné lomítko nebo svislítko je neporovnatelně jednodušší psát na anglické klávesnici. A pokud zrovna neprogramuju a neadminuju, většinou si vystačím s WASD, shiftem a controlem. Ty jsou na obou klávesnicích stejné.

Na četné žádosti přidávám 7. Důvod je vcelku pragmatický. Často Windows instaluju na laptopy, které nemají numerickou část klávesnice, ale NumLock i přesto mají. Krom toho tu a tam nastavení klávesnice občas przní nějaké proprietární ovladače a to radši ani nezmiňuju, že do toho ještě může kecat i BIOS.

Primitivní úkol se tak rázem trochu komplikuje, protože není vždy jasné, jaká je výchozí hodnota té či oné konfigurace. Pro nastavení zapínání NumLocku bych tedy volil následující.

Což v praxi znamená, že NumLock je zapnutý po startu systému, předtím, než se přihlásí uživatel. Po přihlášení se ale už vezme poslední stav nastavený pro konkrétního uživatele, takže pokud se naposledy odhlásil s vypnutým NumLockem, bude vypnutý i teď a uživatel si jej musí ručně zapnout.

Pokud se naposledy uživatel odhlásil se zapnutým NumLockem, bude jej mít zapnutý i nadále. A kdyby to náhodou někomu nefungovalo, může hodnotu změnit na 2, čímž by měl zapnutí NumLocku vynutit ve všech případech.

Na závěr trocha úklidu. Potravinářství - Potravinářství Pekař 13 Kč. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 25 Kč. Provozní elektromechanici provozní elektrikář. Fiat , 1,2, perfektní. Průhonice, Třešňová Pronájem domu. Průhonice, Třešňová Prodej domu. Škoda Rapid první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ, nehavarované. Škoda Octavia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ.

Škoda Fabia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ. Potyčku, která se v lednu tohoto roku odehrála v pražském Top Hotelu po prezidentských volbách, vyhodnotila policie jako přestupek proti občanskému soužití. Věc bude řešit správní úřad v Praze 4. Výjimkou je počínání podnikatele Karla Slezáka, který v únoru zemřel a policie jeho případ odložila.

V pondělí o tom informovala média policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu Pro Záchrannou stanici hl.

S teplem začíná i sezóna mláďat. V tomto týdnu se v záchranné stanici zotavuje dokonce 53 mláďat nejrůznějších zvířat. Prozatímní domov tu tak mají veverčátka, malé hrdličky a přes 20 zajíčků.

Tramvajovým zácpám na Žižkově téměř odzvonilo. V dopravní špičce ale přesto MHD na pražském Žižkově občas stojí. Pokud popojíždíte krokem, v úseku mezi Olšanským náměstím a Lipanskou si na fasádě jednoho z domů můžete všimnout zvláštního nápisu. Dokonce první svého druhu. Podle něj jde o ideální místo na originální rande. Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

V Praze 5 vzniká petice, lidé chtějí mít policii blíž Lidé v Košířích se bouří a podepisují petici. Jak jsme žili v Československu. Košíře - dělnická čtvrť s filmovými ateliéry. Na stanici metra C Muzeum zaútočí teroristé.

Praha chystá velké cvičení. A když bourají, tak namol. Obchod - Prodejce - koupelnové studio 30 Kč Hledáme spolehlivého, samostatného kolegu, kolegyni do prodejny obkladů a dlažeb v Horních Počernicích. Administrativa - Junior specialista vzdělání 30 Kč Jsme společnost mnoha silných osobností a různých přístupů. Potravinářství - Potravinářství Pekař 13 Kč Pekaři pekař.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 25 Kč Provozní elektromechanici provozní elektrikář. Fiat , 1,2, perfektní Cena: Průhonice, Třešňová Pronájem domu Cena: Průhonice, Třešňová Prodej domu Cena: Škoda Rapid první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ, nehavarované Cena: Škoda Octavia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ Cena: Škoda Fabia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ Cena: Praha 8 se bojí zdržení a výsledku Pražští radní dnes Institutu plánování a rozvoje hl.

Studie by měla vytipovat místa, kde lze…. Kolem poledne se silný déšť doprovázený větrem a kroupami prohnal Prahou.

... Pokud se naposledy uživatel odhlásil se zapnutým NumLockem, bude jej mít zapnutý i nadále. Hromadu aplikací, které mi Microsoft milostivě daroval, nikdy nepoužiju, takže je s klidným srdcem odstraním. Ty je pak možno mapovat třeba na vzdálené ploše, nicméně ne vždy je žádoucí aby uživatelé měli plný přístup i k systémovému disku hostitele. Svatební róba Meghan Markle, Kim s rasta copánky i pánská…. Tohle si z dovolené raději nevozte! Automatické aktualizace jako takové mi nevadí.

Wap rande cz poloha 69

Wap rande cz poloha 69

Stejně jako v předchozích případech, nemám rád, když se má data posílají někam pryč a když mi někdo kecá do řízení. Na WinXP jsem používal Launchy. Stiskl jsem klávesovou zkratku a začal psát název programu, který jsem chtěl spustit.

Bylo to daleko rychlejší než ho lovit v nabídce Start myší. Ve Win7 do nabídky Start přibylo vyhledávací pole a Launchy se stalo nepotřebným. Od Win8 do téhož vyhledávání přibyly výsledky z internetu a vyhledávání se stalo nepoužitelným, protože se muselo čekat, až se milý Bing dobingá zpátky s výsledky. Zobrazování reklam a online výsledků vyhledávání jsem již vyřešil. Je tu ale ještě další kanál, skrze který se mi do počítače snaží procpat jedničky a nuly, které nechci.

Windows 10 čas od času ve Start menu zobrazí ikonu aplikace, kterou nemáte nainstalovanou a o které si myslí, že byste ji možná ocenili. Já už jsem bohužel takový škarohlíd, že neocením nic. Pak se zeptá na vaše pocity z ovládání systému a s odpovědí odhopká k Microsoftu. Tohle se vás týká, jen pokud používáte účet Azure AD. V takovém případě vám je asi bezpečnost celkem ukradená, ale kdyby náhodou, tímhle se dá vypnout personalizace reklam.

Cortana je umělá inteligence, která funguje jako osobní asistent. V první fázi sbírá data, aby se dozvěděla o vašich návycích používání zařízení, vašem písmu píšete-li rukou nebo stylusem , vašich kontaktech, o tom co vyhledáváte na internetu a tak vůbec si o vás udělala obrázek, co jste to za individuum. Ve fázi druhé už ji můžete komandovat přes hlasové rozhraní a ona vám bude běhat pro papuče a vařit kafe. To by všechno bylo bezva, kdyby celý ten systém učení opět neseděl na serverech Microsoftu a všechna vaše data se neposílala přes internet.

Tohle je pro změnu docela fajn fíčura. Na WinXP a Win7 mě vždycky štvalo, že kontrola a stahování updatů vždycky trvala strašně dlouho, zvlášť v případech, kdy jsem updatoval více počítačů v jeden den.

Windows 10 nově umí distribuovat aktualizace peer-to-peer metodou, takže uživatelé, kteří aktualizaci již stáhli a nainstalovali, ji mohou sdílet s těmi, kteří teprve stahují. Navíc je možno sdílení úplně vypnout nebo jej nastavit tak, že se updaty sdílí pouze v rámci místní sítě. Šup tam s tím. Hromady webů tvrdí, že ve Windows 10 je vestavěný keylogger. Netvrdím, že není, ale také netvrdím, že zrovna AutoLogger s tím má něco společného. Nebyl jsem se schopen dobrat uspokojivého vysvětlení, proč většina webů radí tehle Event Trace Log blokovat, protože podle MSDN se jedná pouze o diagnostický záznam startu počítače.

Mám takové tušení, že někdo viděl slovo Logger s čerstvým datem poslední změny a tak po něm hned skočil. V každém případě, pokud byste jej skutečně chtěli paralyzovat, můžete to udělat následujícím snippetem. Úzce souvisí s předchozím. DiagTrack je totiž služba zodpovědná za sběr diagnostických dat a plnění trace logů, zrovna takových jako je AutoLogger.

Pokud odstřelíte AutoLogger, budete pravděpodobně chtít vypnout i tuhle službu. Stejný problém jako u DiagTracku. Mnohými je tato služba označena za keylogger nebo zprostředkovatele nějakého komunikačního kanálu kudy může ošklivý zlý Microsoft šmírovat pohyb vaší myši při hraní Solitaire.

Mě naopak docela dává smysl takovou službu v operačním systému pro mobilní zařízení mít. Pamatujete, jak jste na přelomu milénia na Siemensech a Alcatelech honili vtipy v mobilu? Dokud nebudu mít detailnější informace, nechám službu raději vypnutou.

Na desktopu se MBit optickou přípojkou bych ho stejně pravděpodobně nevyužil. V následující sekci už se budu zabývat nastavením služeb, které nemá až tak moc společného s ochranou soukromí jako spíš s tím, aby mi počítač nekecal do života a nesnažil se zuby nehty protlačit výchozí hodnoty.

Spousta nastavení, která tu upravuju, mají co do činění s bezpečností, takže opět doporučuji se do něj nepouštět, pokud si nejste absolutně jisti, co změnou způsobíte. Úhlavní nepřítel lidstva od dob Win7. Na jednu stranu chvályhodný bezpečností záměr, na straně druhé docela nešťastné provedení. Ve Windows 7 bylo možno jej beztrestně vypnout a svět se točil dál.

U Windows 8 už to bylo o chlup horší, protože Metro aplikace jej vyžadovaly. Naštěstí jsem já nevyžadoval Metro aplikace, takže jsem jej i na Win8 a 8. Windows 10 jsou ale tvrdohlavější. UAC je v nich potřeba pro část systémových nastavení tu část, která nezůstala v ovládacích panelech , a pokud jej vypnete, může se vám stát, že některá okna jen probliknou, případně se odmítnou zobrazit úplně.

A co hůř, kalkulačka je ve Win10 Metro aplikace, což teda podělali úplně maximálně, protože to je jedna z mých nejpoužívanějších aplikací. Naštěstí existuje hromada staromilců, takže Win7-style kalkulačku je možno nacpat i do Windows Ale zpět k věci. Pokud UAC nemůžu vypnout úplně, alespoň jej srazím na minimální úroveň, aby na mě se svými okýnky neskákalo. Mimo jiné tam mám i ovladače k hardware, takže bych třeba chtěl, aby si je odtamtud Windows načetly.

To ale se zapnutým UAC není možné, protože jsou v platnosti bezpečnostní opatření, která od sebe izolují uživatele. Jako třeba uživatele, který namapoval síťové disky a administrátora se zvýšenými právy, který by ty ovladače ve skutečnosti instaloval.

Jak jsem již zmínil, UAC úplně vypnout nemůžu, ale naštěstí ho můžu donutit k předávání síťových jednotek a podobných věcí.

Tohle taky ještě trochu patří do soukromí. Každá instalace Windows ve výchozím stavu sdílí všechny své disky, adresář Windows a tiskárny a faxy. Sice se jedná o skryté položky, ale každý, kdo už s nimi někdy přišel do styku tuší, kde je hledat Nápověda: Ty je pak možno mapovat třeba na vzdálené ploše, nicméně ne vždy je žádoucí aby uživatelé měli plný přístup i k systémovému disku hostitele. Spoustu věcí je sice možno řešit šikovným rozdělením a nastavením oprávnění, ale nevidím důvod vyrábět rovnák na vohejbák.

Raději toto výchozí sdílení zruším a vyberu si sám, co chci šířit do světa. Dokonce jsem objevil i podobně jednoduchý nePowerShellovský příkaz. Na to, jak si Microsoft hájí svá bezpečnostní řešení, je to až podezřele bezproblémové. Ve Windows 7 byl Defender poměrně primitivní a neužitečný. Pak se vedle něj objevil MS Security Essentials, který si v porovnání s ostatními antiviry vedl docela dobře.

Tak dobře, že ho Microsoft protlačil na místo původního Defenderu a aby se to nepletlo, přejmenoval ho taky na Defender. Tvrdohlavě si tedy budu mlít svou a tvrdit, že žádný antivir nepotřebuju. A když už jsme vypnuli Defender, předpokládá se, že se na internetu umíme trochu chovat a neklikáme na kdejakou napůl svlečenou slečnu.

V takovém případě je nám celkem k ničemu asi i Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru , který nám Microsoft každý měsíc poctivě posílá v aktualizacích a který jednorázově kontroluje přítomnost malware v systému.

Automatické aktualizace jako takové mi nevadí. Obzvlášť po všech těch eskapádách za poslední rok a půl rád uvítám nějaké to vypnutí SSLv3 nebo jiné věci, která už měla být dávno pohřbená a místo toho si vesele hnije na čerstvém vzduchu. Ano, občas se zadaří a v updatech dojde nějaký veselý balíček, vinou kterého půlka aplikací nejde nastartovat, ale to se za poslední tři roky stalo snad jen jednou, takže to se do tolerance chyb ještě vleze. Co mě ale na automatických updatech dokáže naštvat je restart z čistého nebe, nejlépe po třech hodinách práce, kterou ještě nemám uloženou.

Tímhle tweakem donutím Windows Update, aby oznámilo, že je s instalacemi hotovo a počkalo, až uživatel pošle počítač do restartu sám. Asi nejsem cílovka, ale od Windows 7 jsem nepochopil k čemu je tohle dobré. Můj pracovní laptop s RHEL 6. Všechna uvedená zařízení společně s třemi dalšími počítači s Windows, které se v domácí síti vyskytují, si vystačí s namapováním síťových disků, což je jednorázová akce. V oblasti domácích skupin asi zůstanu nedovzdělán navždy, ale ta ikonka navíc mi prostě zavazí.

Vzdálenou podporu občas potřebuju psychickou nebo finanční. Bohužel tahle funkce ani jednu z nich nenabízí, takže je mi celkem k ničemu. Vzdálenou plochu naproti tomu využívám denně. Následující hromada úprav už se týká jen toho, co oko vidí. Upravuju a přeorganizovávám si zde všelijaké nabídky, schovávám panely a tlačítka, která mě nezajímají, a vůbec si tak zútulňuji UI, aby se mi žilo lépe a radostněji. Kdo tohle vymyslel, ať mu pochcípají všechny rybičky a šlápne do lejna oběma nohama zaráz.

Tahle komponenta je perfektní pro BFU, které fakticky nutí k tomu mít počítač nastavený tak jak říká tatíček Microsoft.

Pokud náhodou BFU nejste a některou z hlídaných komponent si vypnete, v tu ránu máte tadtyu potvoru za krkem a už vás buzeruje, že si to máte zase zapnout. A že by se na upozornění dalo kliknout a říct milému centru akcí, že o tom uživatel ví, a ať s tím už neotravuje? Ale kdepak, to by bylo moc jednoduché a mohl by to pak dělat každý. A aby to bylo ještě horší, tak tohle je jediná věc, která z celého tohole kilometrového článku nejde automatizovat, protože k ní neexistuje API a hodnoty checkboxů jsou uloženy v registru v nějakých blobech unikátních pro daný počítač.

Tímhle se dá odstranit Centrum Akcí z nástrojové lišty, ale ty checkboxy si prostě musíte poklikat ručně sami. Tohle je jen takové hnidopišství. Jednak pro mě není příliš užitečná obrazovka, na které není nic jiného než desetipalcové hodiny a jednak, a to hlavně, se občas loguji do systému dříve, než mi naskočí monitor, tedy poslepu. V případě, že je uzamykací obrazovka na svém místě, sežere mi jeden znak z hesla. V případě, že tam není, je vše v pořádku a heslo jde celé do políčka, kam má.

Ovšem jestli je nebo není lock screen aktivní nevidím, dokud se monitor nezapne. A jak říká jeden nejmenovaný český blogger: Dá se ale použít workaround v podobě naplánované úlohy, viz detaily v článku o Anniversary Update.

Tento kód již není obyčejnou úpravou nastavení Windows a z toho důvodu je v souhrnném skriptu ve výchozím stavu zakomentován. Autorun a autoplay jsou dvě funkce pro přehrávání obsahu, které jdou ruku v ruce. Klasický autorun jednoduše donutí operační systém zareagovat na změnu média, tedy třeba vsunutí DVD nebo flash disku.

Systém se pak podívá, zda na médiu existuje soubor autorun. Autoplay je pak pokročilejší funkce, která se pokusí zjistit typ obsahu média a podle toho spustí aplikaci, která si s daným obsahem nejlépe poradí. Pokud připojíte foťák s fotkami z dovolené, nastartuje váš výchozí prohlížeč obrázků. Pokud vám však rukama a počítačem prochází velké množství neznámých nebo potenciálně vadných médií, asi nebudete příliš šťastní, když se Windows budou pokoušet spustit každou kravinu.

Autorun lze naproti tomu vypínat buď na jednotlivých jednotkách anebo ještě lépe, pro jednotlivé typy médií. Hodnotou registru je pak bitmaska, která se skládá z následujících flagů: To jste takhle uprostřed nějaké onlinové řežby, mydlíte nepřátele hlava nehlava a aby oni nemohli mydlit vás, tak jim zručně uhýbáte, skáčete a krčíte se. A protože většina her má přikrčení ve výchozím stavu namapováno na levém shiftu a vy jste fakt strašně rychlí a celí zapálení do hry, protože už máte skoro vyhráno, stane se vám, že jej během pár sekud stisknete pětkrát po sobě.

Váš turnaj je samozřejmě v troskách a z úst se vám linou slova, při kterých se slušní lidé červenají. Ve výchozí instalaci Windows 10 je v levé části lišty vyhledávací box nebo tlačítko. Jak jsem zmínil výše, vyhledávám přes Start menu, protože stisknout jednu klávesu je pro mě jednodušší než lovit myší nějaký obrázek.

Nechci tedy ani tlačítko, ani box. Hned vedle výše zmíněného tlačítka pro vyhledávání je i tlačítko pro onu novou, mnou oblibovanou, featuru virtuálních ploch. Tlačítko tam je nejspíš proto, aby se lidi o nové funkci dozvěděli, ale já už jsem velkej kluk a umím používat klávesové zkratky. Na to poslední bohužel zkratka není.

Mnoho aplikací, které používám nebo vyvíjím, nemá hezké velké barevné ikonky. V případě, že některá z nich ikonky náhodou má, nezřídka se stává, že ji mám otevřenou vícekrát a potřebuji se rychle přepínat mezi jednotlivými instancemi.

Výchozí nastavení mě nutí sjet myší na lištu, kliknout na ikonu nebo chvilku počkat, za vehementního překreslování náhledů najít to správné okno a ještě jednou na něj kliknout, jakože ho fakt chci. To mi připadá poněkud komplikované, takže mám radši, když vidím všechna okna i s popisky, jako brambory v řádku vedle sebe. Nepatřím mezi ty, kteří si do počítače natáhnou kdejakou potvoru s ikonkou systray a nechají ji tam sedět.

V současné době mám v nástrojové liště 8 ikon, z nichž 8 používám. Nechci tedy, aby za mě někdo jiný rozhodoval, co uvidím nebo ne. Jméno a hezký obrázek mi nestačí, chci vidět i příjmení a číslo občanky. Tohle není rande, tady se dělá business. Chci vidět všechno, povídám.

Teda až na systémové soubory. Systémové soubory jsou jako trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. Tady mi místo toho vyskočí nějaký Rychlý přístup s osobními složkami a posledními použitými soubory. Ty ale vůbec nechci, takže váš rychlý přístup pro mě teda není moc rychlý. Raději chci vidět diskové jednotky.

OK, vzhledem k poslednímu řečenému uznávám, že tohle je taková zvláštnost. Navíc se z ní přes pravý klik můžu dostat i do správy počítače.

Když tam není, mám neodbytný pocit, že mi něco chybí. Výchozí pohled průzkumníka mám tedy nastavený tak, abych viděl diskové jednotky, ale od Windows 8 jsou zde i další příživníci v podobě uživatelských knihoven. Nejsem úplně nadšen, když mi někdo nutí svůj způsob třídění a moje fotky jsou stejně ve složce Fotky na NASu, takže tam ty rozkošné malé ikonky nechci. Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu Pro Záchrannou stanici hl.

S teplem začíná i sezóna mláďat. V tomto týdnu se v záchranné stanici zotavuje dokonce 53 mláďat nejrůznějších zvířat. Prozatímní domov tu tak mají veverčátka, malé hrdličky a přes 20 zajíčků.

Tramvajovým zácpám na Žižkově téměř odzvonilo. V dopravní špičce ale přesto MHD na pražském Žižkově občas stojí. Pokud popojíždíte krokem, v úseku mezi Olšanským náměstím a Lipanskou si na fasádě jednoho z domů můžete všimnout zvláštního nápisu. Dokonce první svého druhu. Podle něj jde o ideální místo na originální rande.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna. V Praze 5 vzniká petice, lidé chtějí mít policii blíž Lidé v Košířích se bouří a podepisují petici. Jak jsme žili v Československu. Košíře - dělnická čtvrť s filmovými ateliéry.

Na stanici metra C Muzeum zaútočí teroristé. Praha chystá velké cvičení. A když bourají, tak namol. Obchod - Prodejce - koupelnové studio 30 Kč Hledáme spolehlivého, samostatného kolegu, kolegyni do prodejny obkladů a dlažeb v Horních Počernicích. Administrativa - Junior specialista vzdělání 30 Kč Jsme společnost mnoha silných osobností a různých přístupů.

Potravinářství - Potravinářství Pekař 13 Kč Pekaři pekař. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 25 Kč Provozní elektromechanici provozní elektrikář.

Fiat , 1,2, perfektní Cena: Průhonice, Třešňová Pronájem domu Cena: Průhonice, Třešňová Prodej domu Cena: Škoda Rapid první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ, nehavarované Cena: Škoda Octavia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ Cena: Škoda Fabia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ Cena: Praha 8 se bojí zdržení a výsledku Pražští radní dnes Institutu plánování a rozvoje hl.

Studie by měla vytipovat místa, kde lze…. Kolem poledne se silný déšť doprovázený větrem a kroupami prohnal Prahou. Ve srovnání se středečním řáděním počasí teď nezpůsobilo takové škody. Největší problémy podle všeho zaznamenali obyvatelé Prahy 6. Na chvíli se omezil dokonce provoz na Letišti Václava Havla. Sídliště Ďáblice má ochránit územní studie. Prahy IPR Praha …. Osud Milady Horákové a dalších obětí komunismu připomene týdenní kampaň Památku popravené političky Milady Horákové a dalších obětí komunismu….

Praha zadá hydrologickou analýzu povodí Rokytky. Chce se bránit povodním Hlavní město nechá vypracovat analýzu celého povodí říčky Rokytka z…. Krkají, prdí, nemyjí se. Rubrika Šípu "Poznej celebrity jinak": S čím se bude potýkat Anička Slováčková? Tohle si z dovolené raději nevozte! Mohlo by vás to přijít hodně….

Wap rande cz poloha 69